Acai Berry’nin Kilo Vermede Etkileri

acai berry ile kilo verme

Acai Berry Besin Değeri

Bilim adamlarının açıklamalarına göre Acai Berry besin değeri yüksek bir gıdadır. Acai Berry demir, magnezyum, potasyum ve çinko gibi mineraller, B1 ve E vitaminleri açısından zengin bir meyvedir. Ayrıca tekli ve çoklu doymamış yağ oranı ile protein değeri yüksektir. Açlık, vücudun besin ihtiyacı sonrasında beyin tarafından oluşturulan sinyaller sonucunda hissedilen bir durumdur. Acai Berry’nin düşük şeker ve yüksek kalorili olması ile birlikte besinsel değerinin de yüksek olması açlık isteğinin bastırılmasında etkilidir.

Antioksidan ve Bağırsak Temizleyici Etkisi

Acai Berry ile ilgili bir çalışmada, Acai Berry’nin kolayca kan dolaşımına katılabildiği ve çok güçlü antioksidan özelliği olduğu bahsedilmektedir. Bu özelliklerinin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede ve enerji düzeylerini artırmada etkili olduğu düşünülmektedir. Acai Berry’nin kilo verdirmede etkili olduğunu gösteren geçerli bir çalışma olmasa da Acai Berry gibi antioksidan bakımından zengin gıdaların sindirim sistemi üzerinde temizleyici etkisi olduğu düşünülmektedir. Sindirim sisteminin düzenli olarak koruma altında tutulması, kilo vermede ve sağlığın korunmasında önemli bir unsurdur. Acai Berry takviyelerinin içinde laksatif veya purgatifler (dışkı yumuşatarak müshil etkisi yapan ilaçlar) bulunmaktadır.

Lif İçeriği

Bir porsiyon Acai Berry 25-45 gram lif içeriğine sahiptir. Bu yetişkin bir insanın günlük minimum alması gerekenden daha fazladır. Lifli gıdalar doygunluk sağlamanın yanı sıra bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sistemi sağlığına da iyi gelir. Buna ek olarak lif içeriği zengin gıdalar sindirim sistemini temizlemeye yardımcı olur ve kolesterolü düşürmede etkilidir. Amerikan Kalp Derneği kiloyu korumak ve kolesterolü düşürmek için lif içeriği yüksek gıdalar ile beslenmeyi önermektedir.

Uyarılar ve Önlemler

Acai Berry özellikle Acai Berry içeren ürünleri pazarlayan firmalar tarafından popülerlik kazandırılarak kilo vermede sihirli değnekmiş gibi lanse edilmektedir. Ancak Acai Berri kilo vermek için mucizeli bir değnek değildir. Güvenli, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için dengeli beslenmeli ve düzenli egzersiz yapmalıyız. Acai Berry’yi düzenli ve dengeli beslene alışkanlıklarınızın içine dahil ederek yararlı etkilerinden yararlanmak en doğru olanıdır.

Not: Acai Berry’nin alerjik etkilerinin olabileceğini akıldan çıkarmayın. Ayrıca hangi yöntemi veya takviyeyi kullanmayı düşünüyorsanız düşünün bir doktor, diyetisyen veya beslenme uzmanına danışın.

5 Comments

  1. Diyet sürecimde bende çok faydasını gördüğüm meyvedir. Sindirim konusunda gerçekten problem çekiyordum ve farklı bir çok yol denedim. Bunun yanında yeşil çayda oldukça bana fayda sağlamıştı, ama Acai Berry gerçekten çok daha etkili ve farklı besinler de içerdiği için gerçekten bana çok faydası olmuştu. Tabiki tamamen bununla zayıflamaya çalışmayın lif oranı yüksek olduğu için zararlarını da görmek mümkün. Bunu sadece yan bir destek olarak kullanmanızı öneririm.

  2. Acai Berry kilo verme ve yağ yakma konusunda gerçekten faydalıdır herkese tavsiyemdir. Ancak yazıda da yazdığı üzere sadece Acai Berry ile kilo veremezsiniz, düzenli bir şekilde spor yapmalısınız.

  3. Paylaşım için teşekkürler admin. Acai Berry’yi özellikle sindirim problemi yaşayanların kullanmasını tavsiye ederim. Kilo vermek için de etkilidir ayrıca.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir